کمپرسور اسکرال چیست؟

کمپرسور اسکرال یکی از انواع کمپرسورهایی که امروزه در دنیا شدیداً مورد توجه قرار گرفته است.این کمپرسورها از دو حلزون که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل شده است. حرکت حلزون متحرک باعث فشرده شدن گاز بین این دو شده و فشار لازم را در خروجی ایجاد می کند.

چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال

مزیت چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال

 مزایای فراوان چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال باعث جایگزین شدن آنها بجای چیلر تراکمی آب خنک سیلندر پیستونی شده است که چهارمورد از مهمترین این مزایا بشرح زیر است:

1- طول عمر بالا و نگهداری آسان در چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال

این نوع کمپرسور ها پایین ترین نرخ خرابی (Failure Rate ) را در بین سایر انواع کمپرسور ها دارند و نگهداری آنها بسیار ساده است.

2 - کارکرد آرام، بدون صدا و لرزش در چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال

کمپرسورهای Scroll کم صداترین کمپروسور ها در محدوده کار خود می باشند بطوریکه صدای تولید شده توسط آن ها در مقایسه با کمپرسور های بسته رفت و برگشتی 60db کمتر است، همچنین بدلیل ماهیت چرخشی کار، این کمپرسور ها در مقایسه با حرکت رفت و برگشتی در کمپرسورها تقریبا بدون لرزش هستند.

3- داشتن COP بالاتر از 3 

COP این کمپرسور ها نسبت به انواع دیگر به مقدار قابل ملاحظه ای بیشتر است، بطوریکه در برخی موارد در مقایسه با کمپرسور های رفت و برگشتیCOP آن ها تا حدود 20 درصد بالاتر است، این به معنی مصرف برق کمتر و نیاز به کندانسور کوچکتر در تناژ مساویست.

4- چیلر هوایی مدولار (Modular Air-cooled Chiller) 

در اینگونه چیلر تراکمی نیازی به برج خنک نیست و کندانسور هوایی جایگزین برج خنک کنده گشته است که این موضوع در مناطق مرطوب از آنجا که برج خنک کننده به خوبی جواب نمی دهد بسیار حائز اهمیت می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال و نیز انواع دیگر سیستم های تهویه مطبوع و انتخاب مناسب ترین سیستم با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش (مهندس احمدی) : 09194428183