چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو (دورانی) چیست؟

چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو نسل جدید در صنعت تهویه مطبوع و چیلر تراکمی می باشد. تکنولوژی ساخت و نوع خاص کمپرسورهای این دستگاهها که از نوع مارپیچی (دورانی) می باشد.

امکانات ویژه ای را نسبت به چیلرهای تراکمی نوع معمول بوجود آورده است که مهمترین آن زیر بار رفتن چیلر به صورت تدریجی و با توجه به میزان برودت مورد نیاز می باشد.

این مسئله در وهله اول باعث اپتیمم شدن میزان مصرف برق دستگاه و در نوبت بعدی باعث پائین آمدن استهلاک آن خواهد گردید.

چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو

مزیت چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو (دورانی)

مزیت چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو (دورانی) نسبت به ابزوربشن و چیلرهای سیلندر پیستونی :

1- کاهش مصرف انرژی در هنگام کنترل ظرفیت.

2- هزینه سرمایه گذاری اولیه حدوداً 33 % ابزوربشن می باشد.

3- عدم نیاز به تهیه آب DM جهت تولید بخار که بسیار پرهزینه می باشد.

4- جریان راه اندازی بسیار پایین تر(حدود 50%) نسبت به چیلر ها با کمپرسور سیلندر پیستونی (رفت و برگشتی)

5- راندمان بالاتر حدود 25% نسبت به راندمان چیلرهای تراکمی با کمپرسور رفت و برگشتی و حدود 400% راندمان بالاتر نسبت به ابزوربشن

6- تعمیرات احتمالی آن بسیار آسان تر و سریع تر صورت می گیرد و تمامی قطعات آن حتی اواپراتور و کندانسور نیز قابل تهیه و تعویض می باشد.

7- در تابستان نیاز به روشن شدن بویلر نمی باشد که این امر خود در طولانی ساختن عمر بویلر و سختی گیر های آبی و سایر تجهیزات بسیار حائز اهمیت است و به شدت هزینه های جاری را کاهش می دهد.

8- میزان حجم آب مصرفی در برج حدود نصف میزان آب مورد نیاز در چیلرهای ابزوربشن و حدود 20% کمتر از چیلر تراکمی هوا خنک سیلندر پیستونی و چیلر تراکمی آب خنک سیلندر پیستونی می باشد. در نتیجه، تبخیر کاهش یافته و حجم رسوب گذاری نیز به همین نسبت کاهش خواهد یافت.

9- دوره های اسید شویی کندانسور هر سه سال می باشد ولی در چیلرهای ابزوربشن هر سال تقریباٌ بایستی انجام شود که خود در فرسوده شدن سریع سیستم بسیار حائز اهمیت است .

10- به هیچ وجه احتیاج به اپراتور ندارد و فقط در ابتدای فصل روشن و در انتهای فصل خاموش می شود تمامی عملیات بصورت کاملاً اتوماتیک صورت خواهد گرفت.

11- این چیلر ها هوشمند در کنترل ظرفیت و در حفاظت از خود می باشد.

12- دارای حجم کوچک ولی پرتوان و کارا .

13-قابل اتصال به سیستم BMS می باشد.

14- چیلر تراکمی اسکرو ظرفیت اسمی و واقعی بسیار نزدیک دارند و بطور مثال در چیلر اسکرو به ظرفیت اسمی 100 تن حداقل 95 تن تبرید تولید می نماید.

15- گارانتی کامل چیلرهای شرکت شامل 5 سال برای کمپرسور، یک سال برای تجهیزات مکانیکی ویک سال برای سایر تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی.

16- عمر بسیار طولانی تر نسبت به کمپرسورهای رفت و برگشتی (حدوداً 7 برابر) ، بیشتر یا حداقل معادل نسبت به ابزوربشن.

17- با هزینه جاری کمتر و یا حداکثر معادل با ابزوربشن.

18- با توجه به عدم استفاده تمام واحدها از سیستم تهویه در فصل تابستان بعلت مسافرت و . . . این دستگاه با سیستم کنترل ظرفیت کاملاً هوشمند و پیوسته از 50% تا 100% به طور اتوماتیک با بار مورد نیاز هماهنگ شده و مصرف انرژی نیز به همان نسبت کم یا زیاد می شود.

19- با صدا و لرزش بسیار کمتر نسبت به چیلرهای تراکمی رفت و برگشتی .

20- مجهز به صفحه نمایشگر جهت ارائه وضعیت کاری چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو ( دمای ورود و خروج آب چیلر و آب برج خنک کننده و ...)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت چیلر تراکمی هوا خنک اسکرو و نیز انواع دیگر سیستم های تهویه مطبوع و انتخاب مناسب ترین سیستم با ما تماس بگیرید.

مدیر فروش (مهندس احمدی) : 09194428183