چیلر تراکمی سیلندر و پیستون (رفت و برگشتی) چیست؟

مهم ترین جز بکار رفته در یک چیلر، کمپرسور آن است. به چیلری که کمپرسور آن از نوع سیلندر و پیستون (رفت و برگشتی) باشد، چیلر تراکمی سیلندر و پیستون (رفت و برگشتی) یا ضربه ای گفته می شود. البته امروزه به دلیل وجود برخی معایب اساسی در کمپرسور سیلندر و پیستون (رفت و برگشتی)، این نوع کمپرسور کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و به جای آن از نوع اسکرو (Screw) یا اسکرال (Scroll) استفاده می شود. به علت مزایای فراوان این نوع کمپرسورها نسبت به سیلندر و پیستون (رفت و برگشتی)، اکثر سازنده های چیلر از نوع اسکرو یا اسکرال استفاده می کنند. از جمله اینکه در ساخت اکثر محصولات ما از کمپرسورهای اسکرو و اسکرال دانفوس و کوپلند استفاده شده است.

برای نمونه صفحات چیلر تراکمی آب خنک ، چیلر تراکمی هوا خنک و مینی چیلر هوا خنک را مطالعه نمایید.

چیلر تراکمی هوا خنک سیلندر پیستونی

سیکل کاری چیلر تراکمی سیلندر و پیستون (رفت و برگشتی)

به این صورت است که کمپرسور، مبرد گازی شکل را کمپرس کرده و از طریق لوله کشی به کندانسور می فرستند. کندانسور در واقع کویل پر پیچ و خمی است که مبرد گازی شکل را از خود عبور داده و کم کم با گرفتن حرارت مبرد (تبادل حرارت با محیط اطراف)، آن را به مایع تبدیل می کند. مایع بعد از گذشتن از کندانسور وارد یک شیر انبساط شده و فشار آن کاهش می یابد. مایعی که فشار از روی آن برداشته شده به سرعت تمایل به بخار شدن پیدا می کند. بعد از شیر انبساط، مایع به اواپراتور رفته (اواپراتور نیز کویلی پر پیچ و خم است) و این بار با گرفتن حرارت محیط اطراف کویل، به شکل گاز درآمده و دوباره به کمپرسور می رود تا این سیکل که به آن سیکل تبرید گفته می شود، ادامه یابد.

استفاده از چیلرهای دارای چند کمپرسور به دلایل زیر شایع تر است :

۱ . زیادتر بودن تعداد مرحله های تغییر بار

۲ . کنترل دقیق تر درجه حرارت مایع

۳ . مصرف انرژی کمتر

۴ . کمتر بودن شوک الکتریکی در هنگام راه افتادن کمپرسور

۵ . زیادتر بودن ظرفیت ذخیره

۶ . امکان استفاده بخشی از ظرفیت سرمایش در هنگام سرویس یا تعمیرات جزئی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت چیلر تراکمی هوا خنک سیلندر پیستونی ( رفت و برگشت) و نیز انواع دیگر سیستم های تهویه مطبوع و انتخاب مناسب ترین سیستم با مهندسان ما تماس بگیرید.>

مدیر فروش (مهندس احمدی) : 09194428183