مینی چیلر

مینی چیلر هوا خنک چیست؟

کلمه مینی به این خاطر به کار رفته که این دستگاه ها در ظرفیت پایین ساخته می شوند. کلمه هوا خنک به این خاطر به کار رفته که وقتی گاز مبرد وارد کندانسور می شود، داغ بوده و گرمای خود را از طریق کویل پر پیچ و خم و یک فن به هوا داده و به اصطلاح خنک می شود.

نحوه عملکرد مینی چیلر هوا خنک

مینی چیلر هوا خنک در واقع ترکیبی از سیکل تبرید و مدار آب خنک شونده است. به این صورت که دقیقا مشابه سیکل تبرید، گاز مبرد (R134A یا R407 و یا …) توسط کمپرسوری که با نیروی الکتروموتور به گردش در می آید، از طریق لوله کشی به کویل های واحد کندانسور پمپاژ شده و با عبور از کویل های پر پیچ و خم کندانسور و تبادل حرارت با محیط اطراف، کم کم به شکل مایع  مبرد در می آید.

سپس این مایع مبرد از یک شیر انبساط عبور داده شده و فشار از روی آن برداشته می شود. مایعی که فشار از روی آن برداشته شده، به سرعت با گرفتن گرما تبخیر می شود. در واقع مایع مبرد بعد از عبور از شیر انبساط، وارد واحد اواپراتور می شود و با عبور از کویل های پر پیچ و خم آن و با گرفتن حرارت به گاز تبدیل شده و مجدد به کمپرسور رفته تا این سیکل تکرار شود. نکته اینجاست که کویل اواپراتور به جای جذب گرمای هوا، درون مخزنی از آب قرار گرفته و برای تبخیر مایع مبرد، گرمای آب درون مخزن را گرفته و آب را خنک می کند و این آب خنک شده به عنوان منبع سرمایش به داخل ساختمان منتقل و در آنجا با تبادل حرارت با محیط، هوای داخل را خنک می کند.

مینی چیلر هوا خنک

استاندارها درساخت سیستم های تهویه

استانداردهای ساخت تهویه مطبوع

سایر مشخصات مینی چیلر هوا خنک

سیزده مشخصه ویژه از مینی چیلرهوا خنک مختص محصولات ما:

کندانسور از جنس ضد خوردگی

عدم محدودیت طول لوله کشی

نصب ، کنترل و تنظیم ظرفیت آسان

دارای پمپ آب و منبع انبساط

دارای کندانسور هوا خنک

دارای PC Board با کنترل لمسی

قابلیت اتصال به فن کوئل در مدل های مختلف

بدنه فسفات شده با پوشش رنگ الکترو استاتیک

استفاده از مبردهای دوستدار محیط زیست

دارای محافظ ضد یخ زدگی، محافظ جریان آب، محافظ ولتاژ و …

طراحی و ساخت بدنه با دستگاه های تمام اتوماتیک

دارای کمپرسور اسکرال از نوع دانفوس ، کوپلند

مناسب جهت تهویه مطبوع منازل مسکونی ، تهویه مطبوع آپارتمان ها و تهویه مطبوع ساختمان اداری و …

بروشور و جدول مشخصات فنی مینی چیلرهوا خنک

مشخصات فنی مینی چیلر هوا خنکمشخصات فنی مینی چیلر هوا خنک

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت مینی چیلر هوا خنک و نیز انواع دیگر سیستم های تهویه مطبوع و انتخاب مناسب ترین سیستم با ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : 09194428183